בלוג

בלוג

Safe Dreams – איך נולד מזרן התינוקות הטוב ביותר הקיים כיום?

אוהבים סיפורי סבתא? מעולה! גם אנחנו... למעשה, הסיפור שלנו, של Safe Dreams, הוא סיפורה של סבתא אחת שחיפשה מזרן בטוח לנכדה הפעוט שזה עתה נולד.
מזרן לתינוק עם תו תקן

למעשה, הסיפור שלנו, של Safe Dreams, הוא סיפורה של סבתא אחת שחיפשה מזרן בטוח לנכדה הפעוט שזה עתה נולד. באופן טבעי (בדומה לכל סבתא), היא חיפשה מזרן לתינוק/ות מהסוג הבטוח ביותר שקיים בשוק. אבל, לתדהמתה הרבה, במקום למצוא המלצות ברורות ומזרנים בטוחים, היא נתקלה בתחום מבלבל ופרוץ למדי. חששותיה אף התגברו בשל כמה מקרים של אירועי שריפה שנגעו לתינוקות ואירעו ופורסמו בערך באותה התקופה.

הסבתא שבמקרה (או, אולי, לא במקרה) כיהנה כסמנכ"לית בכירה באחת מהחברות הגדולות במשק הישראלי, החליטה להפשיל שרוולים, לצלול לעומק הנושא וללמוד אותו. העובדות שהיא גילתה על הנושא, אף החרידו אותה עוד יותר – הכימיקאלים והחומרים המתועשים המשמשים בתעשיית המזרנים בכלל ובתעשיית מזרני התינוקות בפרט, תופעות הלוואי של החומרים הללו על העור והנשימה, ובמיוחד – רמת הסיכון הגבוהה שבחשיפה של מזרן לתינוק/ות לסכנת אש (עובדתית, המזרנים, ככלל, מזוהים כגורם העיקרי למוות באירועי דליקה, והם אחראיים לקרוב ל-70% ממקרי מוות בדליקה בישראל וברחבי העולם).

כל אלה, שלחו את הסבתא למסע מחקר בן שלוש שנים בארץ ובעולם. מסע, שבסיומו נולד המותג שלנו Safe Dreams וההחלטה / החזון שמאחוריו
שכאשר מדובר על ייצור מזרן לתינוק/ות אסור לחסוך וחייבים להשתמש אך ורק בחומרי הגלם האיכותיים, הבריאים והבטוחים ביותר הקיימים כיום!

אז מה מיוחד ב- Safe Dreams – מזרן נושם לתינוק?

כבר הזכרנו את חומרי הגלם האיכותיים קודם, נכון?
תרשו לנו להתעכב עליהם עוד קצת, כי חומרי הגלם הם הנחשבים לבסיס המשמעותי בכל מזרן לתינוק/ות איכותי ובטיחותי.

מה המזרונים שלנו לא מכילים?

מזרני Safe Dreams אינם מכילים מעכבי בעירה, ולמרות זאת, הם עמידים גם בטמפרטורות גבוהות. 
ייחודיותם ויתרונם המשמעותי הגדול ביותר של מזרוני Safe Dreams מצוי בעובדה שהם אינם דליקים, אינם מעלים עשן רעיל בחשיפה למקור אש ואף עומדים במבחנים הרלוונטיים של מכון התקנים הישראלי, וכל זאת, למרות שהם אינם מכילים כימיקלים תעשייתיים המשמשים כמעכבי בעירה, בניגוד למרבית מזרני התינוקות המוצעים כיום בשוק.

במזרנים המתחרים נעשה שימוש בחומרים כימיים שמטרתם למנוע את התלקחות האש ולצמצם את התפשטותה.

למרבה הצער, לתכונות הטובות הללו, מצורפת גם רשימה ארוכה של תכונות שליליות, שגורמת למזרנים המכילים אותם להיות לא בריאים (ואפילו רעילים) הן בעת שנתו של התינוק עליהם (דרך דרכי הנשימה והעור הרגישים במיוחד אצל תינוקות ופעוטות) והן בעת חשיפה לאש ישירה.

ממה המזרנים שלנו כן עשויים?

מזרני Safe Dreams עשויים שרף טבעי שהוא בעל תאים פתוחים ומבנה רשת תלת ממדית, דבר המאפשר מעבר אוויר ביניהם.

הספוג הטבעי והנושם של המזרנים עטוף בבדי במבוק/ כותנה, שגם הם טבעיים ב-100%.

בד הכותנה עשוי סיבי צמח רכים שצומחים מסביב לזרעי הכותנה, ואריגתם לבד מפיקה בד אוורירי נושם שמסייע בצינון חום גופו של התינוק.

בד הבמבוק שעוטף את המזרן הנושם מופק מצמח הבמבוק והוא ידוע כמרחיק לחות, מסייע במניעת ריחות לא נעימים וכבעל תכונות היפו-אלרגניות, בשל מבנה תאיו החלולים. הוא מתייבש במהירות, היגייני וגם דוחה בקטריות – תכונות נחוצות ביותר, לכל הדעות, בכל המדובר על מזרן לתינוק/ות.

בנוסף, כיסויי המזרן של Safe Dreams הם בעלי תו תקן של Oekotex, מה שמבטיח מניעת היווצרות גירויים שונים בעורו העדין של התינוק שלכם.

כאן, חשוב לנו להעלות אספקט נוסף ועצוב מעט יותר, הנוגע למזרני תינוקות – מוות בעריסה. למרות שאין הסכמה מוחלטת בקרב החוקרים המומחים בנוגע לקיומו של גורם אחד ויחיד למקרי המוות בעריסה, אותר, בלא מעט מהמחקרים קשר ישיר בין המזרן לבין מקרי המוות שאירעו.

המזרן הנושם של Safe Dreams מאפשר מעבר האוויר באופן חופשי מסביב לגוף התינוק, ולכן, אף מסייע במניעת מוות בעריסה.

מה עוד מייחד את מזרני Safe Dreams ממזרני תינוקות / פעוטות אחרים?

מעבר לחומרי הגלם הבריאים והבטוחים, למזרני Safe Dreams יש עוד לא מעט תכונות שיכולות להפוך אותם למזרן המועדף על ידי הורים (וגם סבתות, כאמור) לתינוקות ולפעוטות. למשל, יכולת הבידוד התרמית-אקוסטית סופגת הרעשים שלו, שגם היא מושגת בזכות מבנהו המיוחד של השרף (במקום הספוג או הפוליאוריתן המשמשים במזרנים אחרים), הוורסטיליות שלו (צידו הקשיח של המזרן מיועד לתינוקות בני עד לגיל שנה, ואילו הצד השני, הגמיש מתאים לפעוטות מגיל שנה ועד לגיל שלוש), האפשרות לכבס את כיסוי המזרן בבית (מבלי להיאלץ להשתמש בשירותי ניקוי יבש או בחומרים מיוחדים), המכירה הישירה של המזרן (על מנת לצמצם, ככל האפשר, את העלויות של הרוכשים), פטנט רשום בישראל, אירופה ובארה"ב .

בשורה התחתונה,
אנחנו יודעים שגם אתם, כמו אותה סבתא, עלולים לאבד ידיים ורגליים וללכת לאיבוד בכל שלל המזרנים הרבים המוצעים כיום לתינוקות. וזה, עוד לפני שבכלל דיברנו על ההתרגשות שברקע, אותה התרגשות, שלעיתים קרובות, עלולה לגרום לכם לשיקולים מעט שונים (והרבה פחות הגיוניים) מאלה שינחו אתכם כאשר אתם נינוחים ורגועים.

בואו נעזור לכם ונסכם את זה עבורכם,
אתם חייבים לזכור רק דבר אחד – כשמדובר על המזרן הבטוח, האיכותי והבריא ביותר לתינוק שלכם –
מזרני Safe Dreams הם, כיום, המזרנים היחידים שיאפשרו לתינוקכם (ולכם!) לישון בשלווה!
מזרנים ללא מעכבי בעירה ואינם דליקים.